Üsna tihti palutakse, et nimeta mõni tasuta pildipank, kus saaks kodulehe jaoks pilte. Pean ütlema, et kui oled äriettevõte ja tahad kodulehest, toodetest ja teenustest anda professionaalse ülevaate, siis on tähtis, et need pildid oleksid kvaliteetsed, tõesed ja räägiks asjast. Kust neid pilte siis saada?

Tasuta vs tasuline pildipank

Millised võimalused on sul seaduslikult piltide saamiseks?

Kui küsin ettevõtjatelt, et kust oled sa oma pildid saanud, siis paraku tuleb vahel ka vastuseks, et Googlest või konkurendi veebilehelt. Ütlen otse, et seda nimetatakse varguseks, kuigi seda tehakse sageli ka teadmatusest. Sõltuvalt sinu rahakotist on sul fotode hankimiseks järgmised variandid.

1. Kasuta tellimustööna professionaalset fotograafi

Kõige kallim soovitus, kuid oma ala tegijad suudavad tuua välja just seda, mida vaja. Tee esmalt endale selgeks, milliseid pilte vajad veebilehele ja mida need pildid peaks vaatajale edasi andma ehk selgelt kommunikeerima. Proffi fotograafi palkamine on tõsine investeering, kuid selle arvelt tuleb sulle ka rohkem kliente.

2. Kasuta tasulist pildipanka

Reeglina on seal kõrge kvaliteediga ja erinevate resolutsioonide ja suurustega valikuvõimalused. Pilte leidub pea igast valdkonnast. Oht peitub liiga ilusates ja klantsitud fotodes, mis ei näi reaalsed ja veebikülastaja saab sellest ruttu aru.

Fotolia.com – pildid võib saada kätte alates paarist eurost.

Istockphoto.com – valik on suur ning osta saab ka allalaadimise põhiselt

Shutterstock.com – osta võib ka väiksema hulga kaupa, kuid sisult sama, mis eelmine

Tasub kindlasti tutvuda tingimustega ning panna tähele seda, et ei laseks neil sinu krediitkaarti tühjendada soovimatu kuumaksuga, eriti kui sa sealt midagi rohkem ei osta.

3. Kasuta tasuta pildipanka

Tasuta pildipankade suurimaks miinusteks peetakse kõikuvat fotode kvaliteeti ning sealt ei pruugi alati leida ka sobivat või õiges suuruses pilti. Eriti oluline on see suurte ja kandvate piltide puhul. Tegelikult on tasuta pildipankasid palju ja kes otsib, see leiab.

Flickr Creative Commons search – otsi Creative Commons litsentiga pilte

www.sxc.hu – asjaarmastajad jagavad oma fotosid, kuid mitte kõik ei ole tasuta pildid

Everystockphoto – saab otsida ka teistes pildipankades olevaid CC või Public litsentsiga pilte

Creative Commons otsing  – leia vajalikud pildid erinevatest kanalitest

photos.visitestonia.com – kui tegutsed välisturul, siis siit leiad tasuta pildi ja videomaterjali Eesti tutvustamiseks

Animalphotos – fotod loodusest ja loomadest tasuta kasutamiseks

OpenClipArt.org – ca 11,000 clipart pilti, mida kasuta, kus iganes vaja

Pixabay.com – kasuta kasvõi ärilisel eesmärgil

PhotoEverywhere.co.uk – reisipildid tasuta kasutamiseks

fortawesome.github.io/Font-Awesome/icons/ – ikoonid kasutamiseks – e-kiri, telefon, asukoht ja paljud teised

Imagebase – veel üks koht, kust võib leida üllatusi

https://www.freepik.com – viska pilk peale ka sellele lehele.

Need on kohad, kust võid leida näiteks pilte oma blogi postitusteks või muuks otstarbeks. Soovitan korraks süveneda OKIA artiklisse teemal kuidas kasutada seadusega kooskõlas internetis leiduvaid tasuta materjale ning alati tutvu konkreetse veebilehe reeglite ja tingimustega.

Kui sa tahad oma pea tasuta ja tasuliste fotopankadega päris segi ajada, siis võid seda minna tegema artiklit Free and Commercial Stock Photography Sites lugedes.

Soovitus e-poe pidajatele pildimaterjali kogumisel

Küsi pilte maaletoojatelt, tarnijatelt, tootjatelt ja emafirmadelt. Kindlasti on need fotod või pildid juba kellegi poolt tehtud. Võta kätte ja kirjuta neile ja küsi julgelt.

Ja lõpetuseks, ka Googlest võib leida pilte tasuta kasutamiseks

Google täpsem pildiotsing aitab sul leida pilte, mida võid kasutada julgelt. Sul tuleb lisaks vajalikele parameetritele lehe allosast valida Kasutusõigused ning selle menüüvalikust valida sobiv õigus.

Tasuta pildiotsing Googles

Kui sulle meeldis see postitus, siis palun jaga seda!

Autor: Merlis Jusupov

Merlis on turundusspetsialist, kes on veebiturundusega sina peal alates 2008 ning tema kireks on kodulehe SEO, kodulehe testimine ja müügile optimeerimine. Merlis koolitab ja aitab ettevõtjaid veebilehe turundamise teemadel.

LIITU UUDISKIRJAGA

Saad 1 x kuus head nõu
kodulehe, SEO või sotsiaalmeedia kohta

info koolituste kohta
nõustun privaatusega*

Personaalne kodulehe/e-poe tegemise koolitus

Vaata, mis koolitusi veel pakume

Kodulehe/e-poe tegemine e-opik ja e-kursus

Kodulehe/e-poe tegemine WordPress 6’ga

Õpik keskendub e-poe loomisele ja tasuta pluginate tutvustamisele, mis aitavad e-poele lisada lisafunktsionaalsust. Käime läbi kogu e-poe loomise protsessi – toodetest kuni arveni.